Panorama Żółkiewska

 

Katalog Biblioteki Online

 

Biblioteka Wirtualna

RODO

Kontakt

Ośrodek Kultury Samorządowej
w Żółkiewce

Biblioteka Gminna

poniedziałek - piątek:
godz. .8:00 - 18:00
sobota:
godz. 8:00 - 13:00

ul. Krótka 3
22-335 Żółkiewka
tel./fax: 84 68 31 728
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane linkiAktualności

Ferie 2019 r. w Ośrodku Kultury

Podczas ferii zimowych Ośrodek Kultury wraz Biblioteką zaproponował różnorodne zajęcia plastyczne, zabawy integracyjne oraz wyjazdy. Zgodnie z programem odbywała się również nauka gry na instrumentach. 12 lutego wystąpił teatr ,,Moralitet” z Krakowa w bajce pt. ,,O krzykliwym skrzaciku i magicznej księdze”. Sala zapełniła się dziećmi, z czego byliśmy bardzo zadowoleni.

14 lutego odbył się bal walentynkowy, podczas którego dzieci miały okazję pobawić się przy muzyce. Pierwszy tydzień zakończył się wyjazdem do Centrum Kultury Filmowej ,,Stylowy” w Zamościu na film pt. ,,Mia i biały lew”. W poniedziałek 18 lutego Ośrodek Kultury zorganizował wyjazd do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Po przedstawieniu można było zrobić sobie zdjęcia z postaciami z bajki. Aktorzy żegnając dzieci częstowali ich pysznymi pierniczkami. Następnie udaliśmy się do restauracji McDonald’s na Krakowskim Przedmieściu. Po posiłku na Placu Litewskim, korzystając ze słonecznej pogody dzieci pobawiły się na pobliskim placu zabaw pod okiem opiekunów wycieczki. Przy pomniku Józefa Piłsudskiego zrobiliśmy pamiątkowe, grupowe zdjęcie. Udając się w kierunku ulicy Szewskiej, spacerem po Starym Mieście dzieci przeszły przez Bramę Krakowską, obok budynku Trybunału Konstytucyjnego. Ulicą Grodzką doszliśmy do fundamentów kościoła farnego pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Przy ruinach była makieta, która wzbudziła zainteresowanie dzieci. Pokazywała ona, jak wyglądała kiedyś świątynia. W Regionalnym Muzeum Cebularza dzieci na chwilę stały się piekarzami. Podczas interaktywnego pokazu z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka przedstawiona została geneza powstania tego wspaniałego wypieku. Każdy dowiedział się czegoś z historii Lublina, poznał legendę i przepis na cebularze oraz odkrył właściwości jego składników. Dwójka animatorów zaangażowała wszystkich  uczestników pokazu. W drugim tygodniu panie z Biblioteki przeniosły dzieci w czarodziejski świat bajek. Poprowadziły zajęcia plastyczne, wykonując z dziećmi kapelusze charakterystyczne dla czarownic. Niestety pogoda nie pozwoliła nam na rozpalenie ogniska przed budynkiem Ośrodka Kultury, jednak nie przeszkodziło nam to w aktywnym i miłym spędzeniu ostatniego dnia ferii. Dzieci dekorowały pierniczki i zjadły kiełbaski. Na zakończenie tańczyły w czarodziejskich kapeluszach, wykonanych własnoręcznie świetnie się bawiąc. Takim tanecznym akcentem dobiegły końca nasze feryjne spotkania. Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za liczny udział w propozycjach naszej placówki na czas ferii zimowych.

 

więcej zdjęć w galerii

 

Gmina Żółkiewka

RTPŻ

BIP


Dom Kultury+

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

285841
DzisiajDzisiaj144
WczorajWczoraj459
W tym tygodniuW tym tygodniu2486
W tym miesiącuW tym miesiącu10653
Wszystkie dniWszystkie dni285841

Copyright © 2012 - Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce.
Strona wykonana przez: www.js-studio.pl